Звіт директора
Звіт директора Комунального закладу «Полково-Микитівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області» Васильченко Олени Юріївни перед колективом та громадськістю за 2023/2024 н.р.
05 липня 2024 року
Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 року № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю»
Мета:
Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора ЗДО.
Загальні відомості про КЗ «Полково – Микитівський ЗДО»:
Знаходиться за адресою: с. Полкова Микитівка, вул..Захисників України ,41б
Функціонує з 2008 року.
Проектна потужність – 30 місць.
Режим роботи закладу – 9 годин з 8-00 до 17-00
Функціонує – 1 група, яку відвідує 15 дітей.
КЗ «Полково – Микитівський ЗДО» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України
- Закону України «Про дошкільну освіту»
- «Базового компоненту дошкільної освіти» (редакція 2012 року)
- Закону України «Про охорону праці»
- Закону України «Про цивільний захист»
- Закону України «Про відпустки»
- «Положення про дошкільний навчальний заклад»
- "методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладу дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році від 21.08.2023 р. №1/8504-22"
- освітньої програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина»
- парціальна освітня програма «Про себе треба знати, про себе треба дбати». А також відповідно власного Статуту та річного плану роботи закладу дошкільної освіти. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:
- збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
- створення у закладі дошкільної освіти розвивального життєвого простору для прогресивного розвитку свідомості та поведінки дошкільників. Головною метою роботи ЗДО є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.
- Групове приміщення ЗДО забезпечено меблями та ігровим обладнанням, має сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності.
- У відповідності до нормативно – правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно – правовими документами .Своєчасно було видано накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди.
- Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у ЗДО починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.
- План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором ЗДО.
- Для підвищення рейтингу ЗДО, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ЗДО постійно поповнюється матеріалами сайт закладу dnz.polkova@gmail.com
Завдання звітування:
- Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом дошкільної освіти.
- Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільної освіти.
Кадрове забезпечення
Колектив закладу згідно штатного розпису нараховує 7 штатних одиниць, з них – педагогічного персоналу 3 осіб. ЗДО укомплектований педагогічними кадрами: директор, вихователь – 1, музичний керівник – 1.
Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об’єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрів.
Управлінська діяльність.
Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2023/2024 навчальний рік, колектив закладу зосереджував увагу на пошуку оптимальних засобів навчання та виховання дітей з метою реалізації пріоритетних завдань, визначених на основі аналізу роботи ЗДО за попередній навчальний рік, а саме:
- Створення освітнього середовища, яке мотивує, активізує, зберігає та розвиває.
- Виховання патріота України на засадах духовних надбань свого народу.
- Формування соціально-громадянської компетентності дошкільника з метою зміцнення національної ідентичності дітей.
- Психологічний супровод та підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного та післявоєнного стану.
У 2023/2024 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи. Моніторинг рівня засвоєння вимог базової програми групи є основним показником педагогів та усього колективу в цілому. За результатами діагностики дошкільників по засвоєнню програми «Дитина», рівень знань дітей відповідає вимогам даної програми.
Методична робота
Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту. Рекомендаціями районного методичного кабінету. Протягом 2023/2024 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, методичне об’єднання вихователів. Особливої уваги приділяється проведенню у закладі педагогічної ради, метою якої є розвиток та вдосконалення освітнього процесу, підвищенню майстерності педагогічних працівників. У 2023/2024 навчальному році було проведено 4 засідання педагогічної ради, на яких розглядались актуальні, цікаві теми:
- 31 серпня 2023 р. було проведено педраду «Про підсумки діяльності навчального закладу у 2022/2023 н.р.. та завдання педагогічного колективу на 2023/2024 н.р.;
- 10 листопада 2023 р. – педраду «Формування навичок основ безпеки під час воєнного стану".
- 14 лютого 2024 р. – педраду «Національно-патриотичне виховання".
- 15 травня 2024 р. – педраду «Аналіз освітнього процесу за 2023/2024 навчальний рік».
Засідання педагогічної ради проходили в атмосфері щирості та відвертості, взаємоповаги і принциповості.
Впродовж року педагогічними працівниками було виготовлено багато необхідного цікавого та змістовного дидактичного та розвивального матеріалу для роботи з дітьми. Придбані посібники та педагогічна література відповідно до сучасних вимог, переглянуто та поновлено наповнення патріотично –національних куточків, забезпечено наявність дитячих знарядь праці. Реалізація завдань Базового компонента здійснювалась за інваріантною (обов’язковою) та варіативною складовою навчального плану.
Окрім навчальних занять згідно затвердженого розкладу, проводилась гурткова робота з вихованцями по програмі:
- «Про себе треба знати, про себе треба дбати»
Заняття у гуртку дозволяють дітям розвивати індивідуальні здібності та нахили, проявляти творчість.
Особлива увага надавалась реалізації завдань пріоритетних напрямків освітнього процесу – логіко – математичного, мовленнєвого, фізкультурно – оздоровчого виховання дітей. З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги ЗДО широко використовують педагогічну спадщину та інноваційні технології.
У зв’язку з військовою агресією РФ проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2023/2024 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформу VIBER. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до онлайн-занять.
Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу
Згідно ст..23 Закону України «Про освіту» ЗДО забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:
- створення безпечних умов для перебування дітей;
- організація догляду за дітьми;
- робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД;
- навчально – виховна робота з дітьми з питань БЖД;
- робота з батьками.
Кожен працівник КЗ «Полково – Микитівський ЗДО» проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянковому майданчику. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
У відповідності до нормативно – правових документів ведеться документація, ЗДО забезпечений нормативно – правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в ЗДО в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят, та відпусток батьків в літній період. Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітнього процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання ЗДО, пожежно – технічних умов влаштування ЗДО.
З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:
- адміністративно – громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки, за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);
- попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах, обсягу знань дітей з безпеки.
Травм та нещасних випадків у 2023/2024 році не було.
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
Я вдячна всім батькам за їх підтримку і допомогу у проведенні всіх заходів, святта розваг, Днів здоров’я, сумісну працю для створення затишку та комфорту для дітей.
Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.
Висловлюю подяку всім, хто причетний до освітнього процесу та матеріально – технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.
Головним є те, що дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.